Pilotní průkazy a pilotní výcvik na letišti Hosín

ULL(a) – Pilot ultralehkých letadel

Pokud se teprve rozhodujete jestli létat profesionálně nebo pouze pro zábavu, pak je pro Vás pilotní průkaz ULL(a) ideální volbou.
Licence Vás opravňuje létat s ultralehkými letouny do váhy 450 Kg a převážet maximálně 1 pasažéra. Navíc můžete přistávat i mimo oficiální přistávací plochy, třeba na loukách. Díky tomu získáte skvělou volnost při rekreačním létání.

 

Další výhodou je i nižší pořizovací cena ultralightů ve srovnání s většími letadly, stejně jako nižší náklady na letovou hodinu (případně pronájem). Pilotní průkaz ULL(a) je dobrým základem pro navazující licence PPL(a) – soukromý pilot letounů, nebo CPL(a) – obchodní pilot letounů.

Požadavky na žáka

- Věk alespoň 15 let - Osvědčení o zdravotní způsobilosti od sportovního lékaře - Minimálně 20 hodin praxe (letu) - 45 hodin teoretické přípravy.

Pilotní průkaz ULL(a) a výcvik potřebný k jeho získání pořídíte cca od 30 000 Kč do 100 000 Kč.

PPL(a) – Soukromý pilot letounů

Chcete-li se létání věnovat „navážno“, nebo létat na výlety s celou rodinou, pak sáhněte po pilotním průkazu PPL(a). Licence Vás opravňuje létat se stroji těžším než 450 Kg a převážet více než 2 pasažéry.
Pilotní průkaz soukromého pilota letounů je také nezbytným prvním krokem ke kariéře profesionálního pilota. Pokud byste chtěli Vaše letecké schopnosti zpeněžit, využijete navazujícího pilotního výcviku pro licenci CPL(a) – obchodní pilot letounů.

Požadavky na žáka

- Věk alespoň 17 let - Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví (Generála Píky 1, Praha 6 tel: 973 212 455) - Průkaz radiotelefonisty, získaný během teoretické přípravy.

Stejně jako u pilotního průkazu ULL(a) je nutné splnit 45 hodin teorie, ovšem 50 letových hodin. Pokud vlastníte průkaz ULL(a), můžete si započítat 10% svého náletu na ultralightech, nejvíce však 10 hodin.
Ceny pilotního výcviku PPL(a) se pohybují cca od 100 000 Kč do 300 000 Kč.

Základní pilotáž letadla

Láká vás pilotáž, manévry, létání po okruhu? Rád řešíte složité situace a umíte zpracovat hodně informací najednou? Pak je pro vás určený let Pilotem na zkoušku v Hosíně. Ještě než vzlétnete, dostanete základy aerodynamiky, meteorologie a ovládání letadla. Pokud se vám zážitek Pilotem na zkoušku zalíbí, můžete pokračovat kurzem létání. Opravdovým uměním je nejen udržet letadlo ve vzduchu, ale umět provést hladké mezipřistání. Kurz létání vám procvičí i sebeovládání, jelikož musíte zachovat klid i v nenadálých situacích. V případě jakýchkoli dotazů nám prosím volejte na informační telefon 778 074 778.

 Potřebujete poradit?

 Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme na telefonním čísle: +420 380 603 400.